Ana Sayfa E-Spor Zula Beşiktaş Takımı Sponsoru

Zula Beşiktaş Takımı Sponsoru

Türkiye’nin ve dünyanın en bilindik oyunlarının başında gelen Zula Oyununa Galatasaray, Fenerbahçe 1907, Bursaspor gibi takımların ardından geçen sezon katılan Beşiktaş, sponsoru ile dikkat çekiyor. Beşiktaş E-Spor ‘un twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ”CarrefourSA, E-Spor takımımıza sponsor oldu. League of Legend ve Zula takımımıza destek olacak olan CarrefourSA’ya ailemize hoş geldin diyoruz. Destek lazımsa CarrefourSA.” notunu sevenleriyle paylaştı. CarrefourSA daha öncede Beşiktaş League of Legend ile sponsorluk imzalamıştı. Beşiktaşlı E-Spor yetkilileri ile bir araya gelen CarrefourSA yetkilileri, uzun süreli anlaşmaya vardı.

Zula hayatına geçen sezon başlayan Beşiktaş, ligde tecrübeli oyuncuları kadrosuna katarak lige iddialı bir giriş yaptı. Normal sezonu ilk sırada tamamlamalarına rağmen play-off’larda Zula tarihinin en fazla şampiyonluk yaşamış takımı olan Galatasaray E-Spor’a, finalde mağlup olarak ikincilik ile yetindiler. Zula E-Spor ligi geçtiğimiz günlerde tekrar lige başlamış ve Beşiktaş geçen sezonda iki isimle yollarını ayırıp, şampiyon olan bir takımdan ayrılan Cihan ‘Unity’ Seferoğlu ve Erdem ‘KeeVz’ Şentürk ile kadrosunu güçlendirmiştir. Takımın kaptanlığını daha önce Fenerbahçe ve ModZ takımlarında oynayan Hakan ‘swooN’ Demirel yapmaktadır. Ligin ilk haftasında, lige bu sezon dâhil olan Çamlıca E-Spor ile karşılaşan kara kartallar 1-1’lik sonuç ile sezona kötü bir başlangıç yaptı.

CarrefourSA Beşiktaş E-Spor dışında, 6 Ocak 2016 tarihinde, Hakan Baş ve Kaan Karamancı tarafından kurulan Türkiye Şampiyonluk Liginde yer alan LoL E-Spor takımıdır. CarrefourSA sponsor olduğu kulüpleri verdiği destekler sayesinde ülkede ki E-Spor gelişimini de katkıda bulunuyor. E-Spor ülkemizde son zamanlarda hayatımıza girmiştir. Ancak Kore’de yaklaşık 20 yıldır spor olarak kabul edilen bir daldır. Ülkemizde E-Spor’un ilk temsilcileri Undartak3er, Cudi, Venza, Tankjr’dir. Ülkemizde ilk E-Spor 2000 yılında Counter-Strike ile başlamıştır.